Hafta sonu köye gidiyoruz

Bu arada Efe'nin kreş öğretmeni Hülya Hanımın bebeği yeni dünyaya geldi. Bütün çocuklar bir bebeğin anne karnındaki gelişimini birebir izlediler ve çok etkilendiler, bu arada ara sıra bebeği sevmelerine de izin veriyormuş Hülya hanım. Bu olay çok hoşlarına gidiyormuş.
Bu aralar bebekcilik diye bir oyun geliştirdik. O benim tişörtümün içine kafasını sokuyor(kendini karnımda daha doğmamış olarak görüyor böylece) hadi anne ben senin karnındayım beni sev diyor. Ben onu seviyorum konuşuyorum. Sonra hadi karnını kes beni doğur, karın kesilip Efe dünyaya geliyor. Kucağımıza alıp ninni söylemeler biberonuyla karnını doyurmalar.
Neyse tatildeyken birgün anne biz niye 3 kişilik bir aileyiz dedi. Çünkü bizim birtek çocuğumuz var o da sensin, sen bizim herşeyimizsiz dedik. Biz 3 kardeş olsaydık, 2 kardeşim daha olsaydı benim çok güzel olurdu dedi, şaşırdım. Nerden çıkarttın 3 kardeş olmayı dedim. Yumurcak TV'de söylemişler. İnanamadım. Çocuklara bu şekilde mesaj veriliyormu kendi kulağımla duymadım ama eğer çocukları bu şekilde etkiliyorlarsa bundan sonra bizim TV'de bu kanal silinecek. O gün bu gündür 2 kardeş daha istiyor bizden.
Allah ona sağlık sıhhatle uzun ömürler versin. Belki bencillik bizim yaptığımız ama bir çocuğun tüm imkanlarınla yetiştirilmesi başka, 2 çocuğun yetiştirilmesi başka. Eskisi gibi değil şimdi olay. Ekmek aslanın ağzında değil midesinde artık. Onlar büyüyünceye kadar ne olur bilinmez.
Ayrıca her anlamda hızla kirlenen bu dünyaya bir çocuk getirmek zaten büyük bir sorumluluk. Bunu 2. bir çocuğa daha yapabilirmiyim bilmiyorum. Elimizden geldiğince ona doğal ve sağlıklı bir çevre yaratmaya çalışıyoruz. Mesela köydeki evimizi onun için yaptırdık. Temiz hava bol gıda hiç olmazsa tüm çevre kirliliğinden uzak bir haftasonu tatilinde olsun çekip gidilebilecek bir yer oldu. Bizden sonra o da aynı hassasiyette kıymetini bilir inşallah.
Neyse biz bu haftasonu köye gidiyoruz.  Dönüşte anlatırım oraları.
Sağlıklı güzel günler diliyorum.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !