Yazı


Uzun süredir blogu boşladığımın farkındayım size blogu boşlama sebebimi göstereyim dedim. Bizim canavar her dakikamı onunla geçirmemi istiyor, elinden gelse yemek ve temizlik yaptırmayacak. Tam oyun çağında, bütün gün kreşte ne yapıyorlar bu çocuklara merak ediyorum Akşama enerjilerinin bitmiş olacağını düşünüyorum ama nafile.  Her uykuda yeniden şarj oluyorlar. Bazen gece uyanıp kalkıyor (tabi ki bizi de kaldırıyor). Geçen gün uyandırdı yine, beni yerimden kaldırmak için en can alıcı noktamdan vurdu "Ben acıktım." dedi. Kalktım dolapta yufka varmış,  gecenin 4.30'unda gözleme yapıp yedik kefirle.  Armut dibine düşer dedikleri bu olsa gerek. Benim gibi iştahlı bir annenin böyle çocuğunun olması normal tabi.
Gece yemeklerinin önüne geçmenin bir yolu var ondan önce uyanıp sütünü içirmek. Bizimki sadece gece uyurken süt içiyor. Bebeklikten kalma alışkanlık, uyanırken ne yaparsak yapalım içmiyor.
Büyüme çağındaki çocuklarda günde 500 ml'den fazla süt zararlıymış. Gece 300 ml süt içerse, gündüz de peynir, kefir, yoğurt ile bunu tamamlıyoruz.
Geleceğin basketcisi yetişiyor. Bir de tembel olmasa. Kendi çantasını bile taşımıyor. Sabah çantamı unuttun anne diye bağırıyor. Kimseyi kınamıyacaksın. Bir zamanlar çocuklarının çantalarını taşıyan anne babaları çok eleştirirdim, öylemi dedi Allah al sana daha beteri.
Her şeye rağmen bitanedir annesinin kuzusu. Ara sıra karşılıklı damarımız tutsa da uykusu geldi mi kuzu gibi gelip sokulur, kocaman haliyle kucağıma gelir, kıvrılır uyur annesinin aslanı.

Gülen yüzün hiç solmasın, Allah sağlıklı, mutlu ve huzurlu uzun ömürler versin cümlemizin evlatlarıyla birlikte bizimkine de...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !